Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Sklapiku "CIUSZEK" jako jednej z form ergoterapii w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie-Kobierzynie. Mamy nadzieję, że strona przybliży Państwu ofertę sprzedaży jak również historię powstania Sklepiku "CIUSZEK". Życzymy miłego surfowania po naszych stronach.

Sklepik "Ciuszek" jest otwarty od Poniedziałku do Piątku od godz. 9:00 do 14:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Sklep "CIUSZEK"
Szpital Specjalistyczny im J. Babińskiego
ul. Babińskiego 29
tel.: 126524375

Oferta sprzedaży:

Promocja:
marynarki - 1 PLN;
koszule męskie - 1 PLN;
spódnice damskie - 1 PLN;

spodnie - 5 PLN;
swetry 4 PLN - 6 PLN;
żakiety - 7 PLN;
sukienki - 7 PLN;
buty - 6 PLN - 12 PLN;
bluzki - 2 PLN - 4 PLN;
kurtki skórzane - 20 PLN - 50 PLN;
kurtki zimowe - 15 PLN - 30 PLN;
kurtki letnie - 7 PLN;
płaszcze - 10 PLN - 30 PLN;
dziecięce - 1 PLN - 5 PLN;
czapki - 2 PLN - 5 PLN;
szaliki - 2 PLN - 5 PLN;
serwetki - 2 PLN - 4 PLN;
pościel - 5 PLN - 10 PLN;
paski - 2 PLN - 5 PLN;
obrusy - 4 PLN - 6PLN;
kostiumy kąpielowe - 3 PLN - 5 PLN;
skarpety, rajstopy, majtki, slipy - 1 PLN - 3 PLN;
zabawki - 1 PLN - 5 PLN.

Zakupione ubrania nie podlegają zwrotowi ani wymianie. Należy zapoznać się z towarem jeszcze przed zapłaceniem w kasie.
Każdy z pracowników codziennie testuje swoje umiejętności, ma możliwość dokonywania korekty w oparciu o interakcję z klientami sklepu, innymi pacjentami, terapeutami. Sprzedaż jest dawaniem czegoś od siebie. Praca w "Ciuszku" polega na codziennym odnajdywaniu się w różnych sytuacjach życiowych, pacjenci uczą się poprzez własne doświadczenie: jak sobie radzić, jak pracować, wypoczywać, jak przygotowywać posiłki, jak rozmawiać, jak rozwiązywać problemy, zarządzać czasem - a to wszystko składa się na umiejętności przyszłego pracownika.

W "Ciuszku" odwraca się relacja pacjent-personel. Pracownik szpitala jest często klientem, a pacjent poświęca mu czas i uwagę. Ta nowa relacja pokazuje, że są równoprawnymi członkami społeczeństwa, którzy nie tylko "biorą", "potrzebują", ale też dają coś innym. Już w szpitalu, w trakcie hospitalizacji. W relacji z innymi pacjentami pracownicy Ciuszka są przykładem swego rodzaju "sukcesu", jest to także bardzo ważny aspekt, ponieważ pokazuje drogę i możliwości innym osobom z podobnymi problemami.

Ważną sprawą jest zaangażowanie także pacjentów, pracowników, wolontariuszy w Eckernfoerde. Akcja zbierania odzieży używanej specjalnie dla naszego sklepu objęła już północne landy Niemiec i zatacza coraz szersze kręgi.

Jednym z filarów wspólnego programu rehabilitacyjnego jest organizacja polsko-niemieckich turnusów rehabilitacyjnych, w których biorą udział osoby zaangażowane w zaopatrzenie"Ciuszka", a fundusze pochodzą m. in. z działalności sklepu.

PRACOWNIA TERAPEUTYCZNA "CIUSZEK"
MIEJSCEM AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ PACJENTÓW SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO.

Historia ergoterapii, Ciuszka. Współpraca polsko-niemiecka.

Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego jest ośrodkiem, który podejmuje aktywizację zawodową pacjentów na najwcześniejszym etapie leczenia, czyli już w trakcie hospitalizacji. Warto zauważyć, że ergoterapia ma w naszym szpitalu długą historię, sięgającą jego początków, tj. roku 1917. W tamtych czasach rehabilitacja psychiatryczna polegała głównie na zatrudnianiu chorych w gospodarstwach rolnych, technicznych i rzemieślniczych. Szpital rozwinął współpracę z zachodnioeuropejskimi ośrodkami w Niemczech, Danii, Francji czy Holandii i kontakty te były źródłem edukacji na temat nowoczesnych metod aktywizacji zawodowej pacjentów chorujących psychicznie. Z ośrodka niemieckiego, w ramach wsparcia dla szpitala i pacjentów, zaczęły napływać przedmioty takie jak meble, czy używane ubrania, i na bazie tej współpracy pojawiła się idea otwarcia sklepu "Ciuszek".

Szczególną rolę w otwarciu "Ciuszka" odegrała pani Karin Pohl i jej osobiste zaangażowanie . Pani Karin Pohl reprezentuje organizację partnerską naszego Szpitala, Die Brucke Eckernfoerde w Niemczech. Sklepik "Ciuszek" uruchomiono w ramach projektu "Droga do pracy osób chorujących psychicznie". Projekt ten był efektem współpracy pomiędzy Fundacją im. Tomasza Deca (fundacja zapewniła dofinansowanie ze środków unijnych), Szpitalem Babińskiego i Stowarzyszeniem "Bruecke".


Kliknij aby zamknąć